NATURAL SKIN CARE


SCRUB AL GUSCIO  DI MANDORLA

SKRAB NGA ZHGUALLI I BAJAMES

3600 Lekë

(-30,56%) 2600 Lekë

TRANSPORTI FALAS

Skrab Natyral Bimor për Fytyrën dhe për Trupin, me përmbajtje të lartë Aloe Vera Gel 100% biologjike, me prejardhje nga rajoni Çilento/Itali, i ekstraktuar në laboratorët Etèrna. Vaj Baobabi 100% biologjik, prejardhja nga ishulli Madagaskar. Përmban mikro-grimca natyrale të rralla, të mbulesës së jashtme të bajames (zhgualli).

Për një lëkurë maksimalisht të butë dhe pa skuqje.  

Përbërësit aktivë:

Aloe Vera Gel BIO

Për lëkurën tonë, Aloe Vera Gel është një eliksir ushqimor i                 

jashtëzakonshëm.

Vitaminat, aminoacidet dhe mineralet i japin këtij produkti veti                 

zbutëse, hidratuese, qetësuese dhe antioksiduese.

Ka veti të jashtëzakonshme anti-inflamatore dhe rigjeneruese.

Një shërues i jashtëzakonshëm dhe shumë efektiv kundër plakjes, në   

sajë të kripërave minerale, saponineve dhe polimerëve natyralë          

që përmban (glucomannans acetylated).

Rrit absorbimin e përbërësve të tjerë aktivë dhe aktivitetin e tyre                 

biologjik.

Përmbajtja e mikro-grimcave të mbulesës së jashtme të bajames, 8%.

Bazë larëse, Ekstra Ëmbëlsuese

Sodium cocoyl isethionate, betaina di cocco, decyl glucoside.

Vaj Baobabi BIO me përmbajtje të lartë, 14 %

Me veti të jashtëzakonshme ushqyese për lëkurën, ristrukturuese, dhurues elasticiteti, dhe butësie, i pasur me vitamina A, E si dhe me Acide yndyrore Omega 3 dhe Omega 6.


TRATTAMENTO PELLI SECCHE E SENSIBILI

TRAJTIM NATYRAL PËR LËKURË TË THATË E SENSITIVE

6800 Lekë

(-44,12%) 4000 Lekë

TRANSPORTI FALAS

Ideal për:

Lëkurë të thatë me mungesë të lëndëve ushqyese.

Kundër dermatitit.

Foshnjet dhe fëmijët.


Krem Trupi me përmbajtje të lartë te Ujit dhe Vajit te Orizit BIO si dhe substanca natyrore të Virgjëra Biologjike të Cilësisë së Lartë. Me kapacitetin më të lartë zbutës, hidratues dhe ushqyes.

I përkryer për lëkurën e të sapolindurve dhe fëmijëve, në sajë të delikatesës maksimale të përbërësve aktivë që përmban.


Përbërësit aktivë:

Ujë Orizi BIO, përmbajtja 70%

Nga plantacione orizoresh biologjike. I pasur me amide koloidale, proteina, dhe kripëra minerale me veti të forta ushqyese, hidratuese dhe qetësuese.

Vaj Orizi BIO, përmbajtja  12%

Lipide bazë me përmbajtje të lartë të acideve omega 3, omega 6 dhe gama orizanolo. Dhurues i elasticitetit, me efekt të lartë zbutës dhe antioksidues.

Tokoferol, 1%

Ka efekt të fortë antioksidues dhe zbutës.


RIGENERANTE MANI NON UNTO ALLA PROPOLI

RIGJENERUES PËR DUART ME PROPOLIS BIOLOGJIK

3100 Lekë

(-35,48%) 2000 Lekë

TRANSPORTI FALAS

Krem rigjenerues për duart tuaja, i cili përhapet lehtësisht dhe pa mbetje yndyrore, me përmbajtje të lartë ekstrakti Ulliri Ekstra të Virgjër BIO, shurup Panje BIO, dyll Blete dhe Propolis të cilësisë së parë me aftësi te larta shëruese, hidratuese, zbutëse e qetësuese. E pasur me Vitaminë B ky produkt, i jep duarve butësi dhe i bën ato të lëmuara, duke eleminuar skuqjet, të çarat dhe dëmtimet, për një ndjesi të pakrahasueshme.


MËNYRA E PËRDORIMIT:

Për përdorim të përditshëm sipas nevojës se trajtimit.

Në rast të kontaktit me substanca kimike agresive (psh. detergjentë) përsërisni vazhdimisht aplikimin, deri në normalizimin e lëkurës së duarve.

Shpërndani në mënyrë uniforme një sasi nga produkti në pjesën që doni të trajtoni, duke masazhuar lehtë për të favorizuar përthithjen.   CREMA VISO PELLI GIOVANI

KREM FYTYRE PËR MOSHË TË RE

7300 Lekë

(-46,58%) 3900 Lekë

TRANSPORTI FALAS

Ideal për:

Lëkurë normale për moshë të re

Lëkurë me humbje të ekuilibrit ushqyes

Lëkurë seboroike (e thatë me rrudha)

Lëkurë me akne


Kremi i Fytyrës për Moshat e Reja ETÈRNA NATYRAL, është me bazë Aloe Vera Gel BIO nga plantacionet e rajonit Çilento (Itali), i ekstraktuar direkt në laboratorët Etèrna, Vaj Ulliri Ekstra të Virgjër BIO nga rajoni ‘Lago di Garda’ dhe dyll Blete i Cilësisë së Parë. Përdorimi i këtij produkti Biologjik të Çertifikuar, në mëngjes e në mbrëmje, do ta bëjë lëkurën tuaj më të butë dhe elastike, duke eleminuar papërsosmëritë e saj brenda një kohe shumë të shkurtër. Ndikon pozitivisht në normalizimin e prodhimit të “sebumit” nga ana e organizmit tek moshat e reja, ka veti përtëritëse, zbutëse, lëmuese e qetësuese; ideal kundër papërsosmërive të lëkurës, që shoqërojnë moshat e reja si aknet, skuqjet dhe irritmet.    


Përbërësit aktivë:

Gel di Aloe Vera BIO, përmbajtje 25%

Për lëkurën tonë, Aloe Vera Gel është një eliksir ushqyes i përsosur.

Vitaminat, aminoacidet dhe mineralet i japin asaj veti zbutëse, hidratuese, qetësuese dhe antioksiduese. Anti-inflamator dhe rigjenerues, ristrukturon lëkurën dhe lufton me efikasitet rrudhat dhe efektet negative të ambientit përreth, falë përbërjes së kripërave minerale, saponineve dhe polimereve natyrale të tipit acemannani (glucomannani acetilati).

Stimulon përthithjen e përbërësve të tjerë dhe aktivitetin e tyre biologjik në lëkurë.

Vaj Ulliri Ekstra i Virgjër BIO, përmbajtja 10%

Veti zbutëse dhe hidratuese natyrale.

Dyll Blete i Virgjër BIO, përmbajtja 3%

Përfaqëeson një përzierje të yndyrnave të jashtme shtresore, të pasura me flavonoide e veti antioksiduese e mbrojtëse ndaj faktorëve të jashtëm.

Tokoferol, 1%

Me efekt të fortë antioksidues dhe zbutës.


CREMA ANTIAGE CORPO INTENSIVA

KREM TRUPI ANTIAGE INTENSIV

8900 Lekë

(-49,44%) 4500 Lekë

TRANSPORTI FALAS

Krem Trupi NATYRAL, me efekt të menjëhershëm, me përmbajtje të lartë 15% Vaj Baobabi BIO, Aloe Vera Gel BIO 25% dhe Shurup Panje BIO. Tonifikues ideal, dhurues i elasticitetit, rigjenerues dhe riekuilibrues i pH të lëkurës. Përdorimi konstant i këtij produkti të veçantë, parandalon keqformimet e tërheqjes së lëkurës dhe i dhuron asaj një pamje të ëmbël, delikate, të butë dhe estetike.    

KY PRODUKT NUK ËSHTË I TESTUAR TEK KAFSHËT DHE NUK PËRMBAN LËNDË TË PARA ME ORIGJINË SHTAZORE (Vegan Ready).  


MËNYRA E PËRDORIMIT:

Për përdorim të përditshëm, në të gjithë trupin.

Shpërndani në mënyrë uniforme një sasi nga produkti* në pjesën e interesuar, duke masazhuar lehtë për të favorizuar përthithjen.

*Produkt me efikasitet të lartë: nuk duhet të teprohet në sasinë e përdorimit.


DEFATICANTE GAMBE AZIONE RAPIDA

QETËSUES NATYRAL PËR KËMBËT, ME VEPRIM TË SHPEJTË

7200 Lekë

(-47,22%) 3800 Lekë

TRANSPORTI FALAS

Ideal për:

Këmbë të lodhura, me edemë, të nxehta e me vështirësi në qarkullimin e gjakut .

Këmbë me enë kapilare të brishta.

Papërsosmëri, si Celuliti e akumulimi hidrik në lëkurë.


Krem ideal për këmbët e lodhura, me përmbajtje të lartë 100% organike Aloe Vera nga plantacionet e rajonit Çilento dhe  Vaj Ulliri Ekstra i Virgjër 100% BIO nga rajoni ‘Lago di Garda’. Ka veti qetësuese, freskuese dhe shkarkuese (drenante).

Falë ekstrakteve bimore Menta Piperita dhe Mentol, jep një ndjesi freskie të pakrahasueshme dhe intensive. Veçanërisht ideale në periudha të nxehta.

I përshtatshëm për të plotësuar nevojat e personave që kanë mbipeshë në gjymtyrët e poshtme apo vështirësi në qarkullimin e gjakut. Ideal nëse përdoret menjëherë pas lodhjeve intensive dhe me kohë të gjatë.   


Përbërësit aktivë:

Aloe Vera Gel BIO, përmbajtja 25%

Për lëkurën tonë, Aloe Vera Gel është një eliksir ushqyes i përsosur.

Vitaminat, aminoacidet dhe mineralet i japin asaj veti zbutëse, hidratuese, qetësuese dhe antioksiduese.

Me veti të rralla anti-inflamatore dhe rigjeneruese.

Ristrukturon lëkurën dhe lufton me efikasitet rrudhat dhe efektet negative të ambientit, falë përbërjes së kripërave minerale, saponineve dhe polimereve natyrale të llojit, acemannani (glucomannani acetilati).

Stimulon përthithjen e përbërësve të tjerë dhe aktivitetin e tyre biologjik në lëkurë.  

Vaj Ulliri Ekstra i Virgjër BIO, përmbajtja 12%

Veti të jashtëzakonshme zbutëse dhe hidratuese.

Tokoferol, 1%

Efekt i fortë antioksidues dhe zbutës.


CREMA CELLULITE INTENSIVA

KREM INTENSIV  KUNDËR CELULITIT

9800 Lekë

(-50,00%) 4900 Lekë

TRANSPORTI FALAS

Krem Natyral Biologjik për trajtimin intensiv të defekteve estetike, që sjell Celuliti.

Ka përmbajtje të lartë Aloe Vera BIO, Hipokastanjë dhe Flavonoide nga Ginkgo Biloba. Përdorimi konstant i kësaj përbërje, i dhuron lëkurës pamje tonifikuese e të butë duke shmangur tërheqjen e saj. Falë vetive stimuluese të qarkullimit të gjakut dhe lirimit të kapilarëve, reagon me efikasitet kundër bllokimeve hidratuese nën lëkurë.

Jep rezultate të dukshme në 3 - 4 javët e para të aplikimit.


MËNYRA E PËRDORIMIT:

Për përdorim të përditshëm.

Shpërndani në mënyrë uniforme një sasi nga produkti* në pjesën e interesuar, duke masazhuar lehtë për të favorizuar përthithjen.

*Produkt me efikasitet të lartë: nuk duhet të teprohet në sasinë e përdorimit.


SKUQJA EVENTUALE, NDJESIA E TË NXEHTIT NË PJESËN E TRAJTUAR, ËSHTË EFEKT I VEPRIMIT EFIKAS TË QARKULLIMIT TË PËRBËRËSVE NË LEKURË. REAGIMI I LËKURËS ËSHTË NJË EFEKT NORMAL, I CILI PAKËSOHET PAK MINUTA PAS PËRFUNDIMIT TË TRAJTIMIT!CREMA STRUCCANTE SENZA RISCIACQUO

PASTRUES MAKIAZHI FYTYRE, PA SHPLARJE

4300 Lekë

(-32,56%) 2900 Lekë

TRANSPORTI FALAS

Ideal për:

të gjitha tipet e lëkurës.


Pastruesi natyral i fytyrës Etèrna, ka për bazë Vaj Ulliri Ekstra të Virgjër 100% BIO nga rajoni ‘Lago di Garda’ Itali, si dhe shurup Panje 100% BIO me prejardhja nga Kanadaja. Ky kombinim perfekt përbërësish natyralë heq, butësisht trukun nga fytyra, dhe ushqen e hidraton lëkurën në mënyrën më optimale.


Përbërësit aktivë:

Shurup nga Panja e kuqe Kanadeze BIO, 3%

I pasur në sheqerna dhe vitamina natyrale të grupit B.

Vaj Ulliri Ekstra i Virgjër BIO, 12%

Me veti të larta zbutëse dhe hidratuese.

Tokoferol, 1%

Efekt maksimal antioksidues dhe zbutës.


AGE CONTROL – CREMA VISO

AGE CONTROL – KREM FYTYRE

6000 Lekë

(-30,00%) 4400 Lekë

TRANSPORTI FALAS

Ky krem fytyre RISTRUKTURUES natyral, kundër efekteve të moshës, është i pasur me vaj Baobabi BIO me përmbajtje tepër të lartë, me prejardhje nga ishulli Madagaskar, shurup Panje BIO me prejardhja nga Kanadaja si dhe Aloe Vera Gel BIO, ekstraktuar direkt në laboratorët Etèrna. Ka veti të pakrahasueshme antioksiduese, ristrukturante dhe riekulibruese, të lëkurës së fytyrës.  


MËNYRA E PËRDORIMIT:

Rekomandohet të përdoret në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës,

Shpërndaj në mënyrë uniforme një sasi * nga produkti në pjesën e interesuar, duke masazhuar lehtë, për të favorizuar përthithjen.

*Për të shmangur ndjesinë e lëkurës rrëshqitëse, këshillohet të mos përdorni një sasi të tepërt produkti. 


NATURAL SOFT SURGERY